طرحی از تن بر صلیب - 7

 

زن میز صبحانه را که می‌چیند مرد سوت زنان از پله‌ها پایین می‌آید و می‌رود به سمت آش‌پزخانه و زن را از پشت بغل می‌کند و می‌بوسد . زن سرش را برمی‌گرداند و گونه‌ی مرد را می‌بوسد و به ساعت اشاره می‌کند "هفت و ده دیقه‌اس ها . دیرت نشه عزیزم"
مرد می‌نشیند روی کنسول "من خیلی بدم"
زن با تعجب نگاهش می‌کند "یعنی چی اون‌وقت؟"
مرد دست زن را می‌گیرد و می‌نشاند روی زانویش "خب تو می‌تونستی چند ساعت دیگه بخوابی ولی من از خودخواهی بیدارت کردم"
زن می‌خندد و چنگ می‌اندازد به موهای مرد "غصه نخور . بیدار شدم مطمین بشم تو از خونه می‌ری بیرون که من دوباره تخت بگیرم بخوابم بی سر خر" و برای مرد شکلک در می‌آورد .
مرد زن را از روی زانویش می‌سراند پایین "پاشو چاییم رو بده که داره دیرم می‌شه"

 

 

مرد که از در می‌رود بیرون زن نگاهی به دور و برش می‌اندازد و می‌رود به سمت اتاق خواب . ساعت نزدیک هفت و نیم صبح است و زن دلش می‌خواهد دست کم دو ساعت دیگر بخوابد . دامن روب‌دوشامبرش را جمع می‌کند و از پله‌ها بالا می‌رود و خودش را ولو می‌کند روی تخت . دست می‌برد و پاکت سیگار و زیر سیگاری را برمی‌دارد . سیگارش را که روشن می‌کند نگاه می‌کند به ته سیگارهای توی زیر سیگاری . زیر سیگاری را دی‌شب خالی کرده بود . چاهار تا ته سیگار : یکی با روژلب و سه تا.... دی‌شب پیش از خواب با مرد که حرف می‌زندند هر کدام یک سیگار کشیدند "پس دو تای آخری رو صبح که بیدار شده کشیده . ذهنش باید خیلی درگیر باشه پس" پک می‌زند و دود سیگار را با ولع تمام می‌دهد پایین . همه می‌دانند که سیگار کشیدن زن از روی هوا و هوس و ژست گرفتن نیست . که هر پک را چنان عاشقانه به سیگارش می‌زند انگار کن که آخرین سیگار را می‌کشد . زن طبق عادت سیگار را تا ته می‌کشد و ته سیگار را فشار می‌دهد در زیر سیگاری - نصفه گذاشتن سیگار انگار در قاموس او نوعی توهین به مقدسات است : "اگر فکر می‌کنی که باید و مجبوری که نصفه خاموشش کنی . پس اصلن روشنش نکن و نکشش" زن دراز می‌کشد روی تخت و بازویش را می‌گذارد روی سرش و به روزی فکر می‌کند که در پیش دارد .

 

 

 

 

/ 10 نظر / 5 بازدید
نگار

همه می‌دانند که سیگار کشیدن زن از روی هوا و هوس و ژست گرفتن نیست . که هر پک را چنان عاشقانه به سیگارش می‌زند انگار کن که آخرین سیگار را می‌کشد . زن طبق عادت سیگار را تا ته می‌کشد و ته سیگار را فشار می‌دهد در زیر سیگاری - نصفه گذاشتن سیگار انگار در قاموس او نوعی توهین به مقدسات است : "اگر فکر می‌کنی که باید و مجبوری که نصفه خاموشش کنی . پس اصلن روشنش نکن و نکشش" خیلی لذت بردم از این قسمت .... خیلی بدجور لذت بردم!! سلام....

یکتا

سلام ... این رو درک نمی کنم مهسا ... یعنی اصلا سیگار کشیدن رو درک نمی کنم ... مثل خیلی چیزها ... اما داستانت منتظرم می گذاره مدام ... خوبی تو خودت؟

مهسا

سلام خیلی خوب بود داستان من هیچ انتقادی ندارم فقط یه خورده وقتشو زیاد کنید

رعنا

ببین به نظر من اصلن نقد کردن معنی نداره تو بذار به حساب نظر دادن 7 قسمت اومدی قسمت به قسمت هم بهتر شدی ولی من هنوز نمیدونم با چه نویسنده ای طرفم تو اون سبکی رو دوس داری که به توصیفات میپردازن و کلی جزیات خوشگل برا مخاطب میگن و یه داستان نرم و بدون بالا و پایین رو تا انتها ادامه میدن؟ که اگه اینجوری هستی که خوب سبک جالبیه منم کلی دوس دارم. یا از اون نویسنده هایی هستی که به سبک کلاسیک داستان مینویسن یعنی اوج و فرود دارن. که اگه اینجوری هستی فکر کنم کم کم باید اون اوج یا ضربه رو بزنی یعنی الان مخاطبت میخواد بدونه که اوکی من این آدما رو شناختم بعد میخوای باهاشون چی کار کنی ؟ چه اتفاقی میخواد بیفته الان براشون. همونجور که گفتم اینا فقط نظر یکی از مخاطباته جدی نگیر[نیشخند] در کل عالی خوب زیبا.

کرگدن

چرا من هیچی دسگیرم نمی شه از این نوشته هات ؟!

غزل خونه

سلام خوندم دارم کم کم به این روند داستانت عادت میکنم انگار